AİLE ARASINDA


Filme puan vererek başlamak izliyorum benim bu filme ülke ortalamasına göre puanım 10/9. Komedi filmi çekmek çok zor. Bizim kültürümüzde gülmek pek sevilmez. Kadınlar sesli gülemez, çocuklar büyüklerinin yanında gülemez vs. Son dönemlere doğru bu tabular yıkılmış olsa da Anadolu’da hala sıkça görülür. Bizim insanımız mağdur olmayı, acı çekmeyi, acı çeken insanları izlemeyi çok sever. Komedi filmleri değerlendirilirken bunlar göz önüne alınmalı.

Gülse Birsel’in yazdığı izleyenleri kahkahaya boğan film. Recep İvedik gibi filmlerde geğirme, masanın üzerindeki cisimleri devirme sahnelerine gülen kesim bu filmi hiç izlemesin. Sevmezsiniz. Gülse kendine Quentin tarzı bir rol takılmış filmin içerisinde fazla yok kendine mini bir rol yazıp oynamış. Engin Günaydın performansı tek başına yeter de artar bile ama diğer oyuncularda harika performans gösterince film tadından yenmez bir hal almış.

Filmin bir özelliği de Behiye karakterini oynayan Ayta Sözeri, şarkıcı, insan hakları ve LGBT aktivisti, Türkiye’de dizilerde yer alan ilk trans bireydir.

Filmin olay örgüsü sıradanlığın dışına çıkmış ve oldukça akıcı olmuş. Oyunculuk ve esprilerin kalitesi mükemmel. Küfürlü bir iki sahne var sadece. İzleme listenizde olması gereken nadir filmlerden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.