Vizyona girmesi yaklaşan Dangal Hint biyografik, spor, drama  filmidir. Filmin yönetmeni Nitesh Tiwari’nin daha önceden yönettiği bilindik filmler Chillar Party, Kill Dil, Nil Battey Sannata gibi filmler bulunmakta fakat Dangal başrol oyunculuğunu Aamir Khan’ın yapması sebebiyle Nitesh’in en başarılı çalışması olacağı kesin.

amir-khan-dangal

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de geniş bir hayran kitlesi bulunan Aamir Khan daha önceki filmleri ile gönüllerde taht kurmuştur. Rol aldığı filmler toplumsal ve sosyal sorunlara değinen çalışmalar olmuş. Aamir Khan ise 2 defa UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir. Hayran kitlesinin bir diğer sebebi ise işini iyi yapmasıdır. Gajini filmi için günlerce vücut çalışmış filmden kısa bir süre sonra 3 Idıot filmi için üniversiteli genç,normal bir öğrenci olarak karşımıza çıkmıştı. Çalışacağı rol için aylarca hazırlık yapan Aamir Khan Dandal filmi için de yeteri kadar emek harcamış gözüküyor.

Dangal filminde Mahavir Singh Phogat karakterini canlandırmaktadır. İki kız evlada sahip olan olan Singh Phogat çiftçilik ile uğraşmaktadır. Kızlarının güreşmeyi çok istemesi üzerine onları eğitmeye başlayan emekli güreş ustası baba elindeki kısıtlı imkanlar ve halkın baskısı altında kalmasına rağmen kızlarının hayallerinin peşinden koşarlar.  Sevenlerin hayranla beklediği film 23 Aralık 2016 tarihinde vizyona girecek.

Facebook Yorumları
Gözat»  Gerçek Hayatta Karşılaşılan Çizgi Film Karakterleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.