Araç lastikleri ile Sebzeleri koruyun: Domates, patates, patlıcan, biber veya diğer sebzeleri yere vatırdığınız araç lastiklerinin içine dikin. Lastikler sebzeleri sert rüzgarlaradan korur ve siyah lastik güneşin ısısını emerek etrafındaki toprağı ısıtır.

Araba Lastiklerinden Çocuklar için Eğlence Havuzu Yapın: Yeni yürümeye başlayan çocuklar için anında bir eğlence havuzu yapmak için büyük bir kamyon lastiğinin ortasındaki boşluğa bir duş perdesi veya diğer su geçirmeyen bir şey yerleştirin ve suyla doldurun.

tekerden-havuz

Klasik bir lastik salıncak yapın: Eski bir lastikten yapılan salıncak her yaşta çocuk için sonsuz bir eğlence kaynağıdır. Bahçenizde kendi salıncağınızı yapmak için lastiğin alt kısmında birkaç tane drenaj deliği açın. Üst kısımda da salıncağı bağlamak için iki delik açın, lastiğe iki zincir veya iki tane sağlam ip takıp ve büyük bir ağacın sağlıklı bir dalından zincirlerle sallandırın. Salıncağın altına ve etrafına düşmelere karşı minder vazifesi görecek talaş veya diğer yumuşak maddeler serpiştirin.

araba-lastiginden-salincak

ARABA LASTİKLERİ İLE İLGİLİ İPUCU

Araç lastiklerinizin aylık kontrolü için ayıracağınız 5 dakika sizi olabilecek aksaklık ve kazalardan koruyabilir, aracın kontrolünü kolaylaştırır, benzinden tasarruf etmenizi sağlar ve lastiklerinizin ömrünü uzatır.
işte bazı kurallar:

  • Lastiklerin havasını en az ayda bir kez ve uzun bir yolculuğa çıkmadan önce kontrol edin.
  • Aracınızda yedek lastik bulundurmayı unutmayın.
  • Lastikleri tırtıllarındaki aşınmalar, çatlaklar, yabancı maddeler veya diğer aşınma ve hasar bakımlarından kontrol edin. Tırtılların arasına sıkışmış olabilecek cam parçaları gibi şeyleri çıkartın.
  • Lastik memelerinin kapakları olup olmadığını kontrol edin.
  • Aracınızı fazla yüklemeyin.
Facebook Yorumları
Gözat»  Kaliteli Meyve Sebze Nasıl Seçilir ?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.