bermuda şeytan üçgeni sırrı nedir

Yıllarca esrarını koruyan Bermuda şeytan üçgeni sırrı nedir, bu üçgenin bulunduğu bölgeyi bu kadar gizemli yapan şey nedir ? nasıl açıklanabilir?

Bölge üzerinden geçen uçak, jet ve gemilerin bir anda ortadan kaybolması üçgen şeklindeki bölgenin sırrının her geçen gün daha fazla merak edilmesinin en büyük nedenlerindendir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nedir ?

Yine aynı bölgeden geçen ve Gulf Stream olarak adlandırılan sıcak su kaynağının yeryüzüne ulaştığı anda katı hale gelen hidratı eritmesi sebebiyle suyun yoğunluğundan daha hafif olan kütleler yüzeye çıkarak suyun kaldırma kuvvetinin ortadan kalkmasına neden olur.

bermuda şeytan üçgeni sırrı nedir

Bölgeden geçen deniz taşıtlarının bir uçuruma düşer gibi deniz tabanına düşmesine neden olan oluşum, konunun uzmanları tarafından Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözüldü şeklinde medyayla paylaşılmıştır.

Hidratların yükselmeye devam etmesi sebebiyle havanın yoğunluğu da azalır ve bu sonuç havadaki oksijenle çalışan jet motorlarının da durmasına neden olur.

Uçakların irtifa kaybetmesinin sebebi olan oluşum hava taşıtlarının da aynı deniz taşıtları gibi deniz tabanının dibine ani bir şekilde düşmesini sağlar.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nedir?

Yapılan sayısız araştırmaya rağmen açıklanamayan ve olağanüstü bir güç olarak tanımlanan bölgenin tarihi Kristof Kolomb’un tuttuğu günlüklere kadar uzar.

Bu bölgedeki her şeyin aniden uçtuğunu belirten kaşif, bölgedeki çalışmalara yön verecek bilgileri kayıt altına almayı başarmıştır.

Peki, büyük bir sırra sahip olan Bermuda şeytan üçgeni nerede? Kayıp kıta olarak adlandırılan Atlantis’in ortadan kaybolmasında da etkili olduğu düşünülen bölge, sahip olduğu gizem sayesinde dünyanın en çok merak edilen konuları arasına girmeyi başarmıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Efsanesi

Yıllardır bir efsane olarak herkesin dikkatini çekmeyi başaran Bermuda şeytan üçgeninin sırrı çözüldü gizemi ve bölgeden geçmesine rağmen hayatta kalan herhangi bir canlının olup olmadığı konusunda yapılan araştırmalara gösterilen ilgi bugün halen devam ediyor.

Gözat»  Türk Kahvesi Kültürü ve Önemi
bermuda şeytan üçgeni sırrı nedir

İlk olarak elektronik cihazların bozulmasıyla başlayan sır perdesi aralanırken Küba sahil güvenlik ekipleri tarafından başıboş halde bölge yakınlarında bulunmuş olan gemi, uzmanlar tarafından mantıklı bir şekilde açıklanamamıştır.

Acil durum çağrısı alındıktan sonra batan ve bugün hala bulunamayan gemilerin olması ise olayın gizeminin daha da artmasının temel nedeni olarak gösterilebilir.

Bermuda Şeytan Üçgeni Nerededir ?

Porto Riko, Miami ve Bermuda Adası arasında bulunan ve çizildiğinde bir üçgeni andıran bölge, Atlas Okyanusuna ismini veren Atlantis Kıtası’nın kaybolmasının nedeni olarak gösterilir.

Teknolojide yaşanan gelişmeler sayesinde bu üçgenin sırrı keşfedilmeye çalışılsa da uzmanların ortaya attığı farklı görüşler kafaların karışmasına neden olur.

Bermuda Şeytan Üçgeni Sırrı Nerede

Su altında çalışabilen robotlar sayesinde devam eden çalışmalar Bermuda şeytan üçgeni efsanesi hakkında herkes tarafından anlaşılır bilgilerin ortaya çıkmasına yardımcıdır.

Bölgede yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen en önemli bulgu; okyanusun dibindeki doğal gaz kaynağıdır. Üçgenin olduğu bölgedeki kaynak, yeryüzüne kadar fışkırır ve bunun sonucunda yüzeydeki sıcaklık sebebiyle hidrata dönüşür.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.