Birçok kişi, sağlıklı ve güzel dişlere sahip olmayı hayal eder, ancak bunun kimyasal yollarla ve zararlı olacağına inanan bir çok insan, dişlerini beyazlatacak doğal ve basit yöntemlerden habersiz olduğundan bunu denemeye cesaret edemez.
Biz de Müthiş Bilgi sitesi olarak dişlerinize zarar vermeyecek evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve sizi beyaz bir gülüşe kavuşturacak birkaç yöntemi sizler için derledik. Elbette bu yöntemler diş hekimlerinin uyguladığı yöntem ve prosedürlerin yerini tutmaz, ancak bu tavsiyeleri düzenli olarak uygularsanız, dişleriniz birkaç ton daha açılır ve beyazlar, diş etleriniz daha sağlıklı olur.

1Zerdeçallı Macun ile Dişleri Beyazlatma Yöntemi;

1 çay kaşığı Zerdeçal  ve aynı miktarda açık hindistan cevizi yağı ile 2-3 damla nane yağını karıştırın. Bu karışımı normal diş macunu gibi uygulayın, bu karışım dişlerinizi beyazlatır ve nefesinizi ferahlatır.

2Çay ağacı yağı ile dişleri beyazlatma yöntemi;

Yarım bardak suya 5 damla % 100 çay ağacı yağını koyup seyreltin, dişlerinizi fırçaladıktan sonra her gün ağzınızı bu karışımla çalkalarsanız, sonuçların ne kadar etkili olduğunu birkaç haftada göreceksiniz. Etkiyi daha da çarpıcı yapmak için, dişlerinizi haftada bir veya iki kezden fazla olmamak üzere bir damla yağ ile temizleyin.

3Çilekli Macun ile dişlerinizi beyazlatma yöntemi 

Birmiktar çilek alın ve bir kaşıkla ezin. Bulabileceğiniz en güzel deniz tuzu ile ezdiğiniz çileği karıştırın (bir kahve öğütücüde öğütmeyi de deneyebilirsiniz), elde edilen macunu bir diş fırçasına koyun ve hafifçe dişlerinize birkaç dakika masaj yapın. Daha sonra ağzınızı iyice durulayın. Dişleri  korumak için bunu her 2 haftada bir defadan fazla yapın.

Gözat»  Beyin Dostu Havuç Suyunun Faydaları

4Hindistancevizi Yağı ile Diş Beyazlatma Yöntemi

Fırçalamadan önce dişlerinize biraz yağ sürün, 15-20 dakika bekletin, ardından diş macunu ile iyice fırçalayın. Haftada 2 veya 3 kez tekrarlayın.

5Muz Kabuğu ile Dişleri Beyazlatma Yöntemi

Muz kabuğu, diş plakasındaki tartarı çözen ve dişlerinizin mükemmel renginin korunmasına yardımcı olan maddeler içerir. Kabuğun içini her iki yandan da dişlerinize sürtün ve 5-7 dakika bekleyin. Sonra dişlerinizi fırçalayın ve ağzınızı yıkayın. İstediğiniz sıklıkta tekrarlayın.

6Limonlu Gargara ile Diş Beyazlatma Yöntemi


Limonlu gargara, dişlerinizi beyazlatmanıza ve nefesinizi taze tutmanıza yardımcı olacaktır. 3 parça limon alıp suyunu sıkın ve bir miktar ince tuz alın, birlikte karıştırın ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı iyice bu karışımla yıkayın. Bu yöntemi haftada 2 veya 3 defa kullanın.
Uyarı: ağızda iltihaplanma varsa bu gargara kullanmayın.

7Fesleğen yaprakları ile diş beyazlatma yöntemi


Fesleğen yaprakları püresi yapmak için fesleğenleri öğütün ve dişinizi beyazlatmak ve daha sağlıklı olmasını sağlamak için sıradan diş macunu yerine düzenli olarak bunu kullanın. Dişlerinizi her zamanki gibi fırçalamadan önce 5-10 dakika bunu uygulayabilirsiniz.

8Aloe vera ile Diş Beyazlatma Yöntemi


Hollywood starlarını gülüşüne kavuşmak için taze aloe vera suyu kullanın veya bu bitkiden yapılmış bir miktar doğal jel satın alın. Bir kısmını dişlerinize sürtün, diş fırçasıyla masaj yapın ve iyice yıkayın. Her fırçalamadan sonra bunu yapabilirsiniz ve birkaç hafta sonra gülümsemeniz parlak ve pırıl pırıl beyaz olacaktır.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.