Ana Sayfa Sağlık Dünyada Nadiren Görebileceğiniz Vücut Özellikleri 😲

Dünyada Nadiren Görebileceğiniz Vücut Özellikleri 😲

Güzellik göreceli ve çeşitlidir, birini güzel ya da çirkin olarak kategorize edebilecek özel bir özellik yoktur.   nihayet gerçek güzelliklerini sosyal medya hesaplarından paylaşıp, normal hayatta belki de dünyada hiç göremeyeceğimiz güzelliklerini bizlerle paylaşıyorlar.

İnsanlar üzerinde bulunan ve çok nadir görünen özelliklerden bazılarını sizleri için bir araya getirdik. Birlikte büyülü bir yolculuğa çıkmaya hazırmısınız…

1. Albinizm


Bu muhteşem model, yetenekli fotoğrafçı Danil Golovkin tarafından fotoğraflandı. İlk bakışta porselen bir bebek gibi görünüyor ama tamemen gerçek. Gözlerinde, saçlarında ve cildinde pigment olmayan nadir bir genetik bozukluk olan albinizm var. Bu modelin adı Nastya Kumarova’dır ve görkemli görünümü sayesinde çok başarılı ve iyi bir kariyere sahip modeldir.

Ayrıca albinizmden etkilenen bu eşsiz görünümlü model, sosyal medyada “Adalet Bakanı” olarak bilinen Sir Maejor Page adlı bir filmden alıntıdır.

2. Ehlers-Danlos sendromu

Sara Geurts, Ehlers Danlos sendromu adı verilen ender görülen genetik durumuyla ilgili farkındalığı artırmak için modellik kariyerini kullanıyor.
27 yaşındaki model, bu sendromun vücudunda nasıl göründüğünü göstermek için sosyal medya hesabından bolca resim paylaşıyor.

3. Ektodermal displazi

Almanya’dan gelen 26 yaşındaki bu güzel model, yüz yapısını etkileyen ektodermal displazi adı verilen nadir bir genetik bozuklukla doğdu.

Pozitif bakış açısı ve fotoğrafa duyduğu sevgi sayesinde, kendisine bakan binlerce insana ilham kaynağı oldu.

4. Anizyaria (Anisocoria)

Gözlerin, gözbebeklerinin eşit olmayan boyutlarda olduğu anizokori denen nadir bir durumdur. Gözün biri düzgün bir şekilde çalışır, diğeri ise sabit bir konumda kalır.

5. Dermatografi

Belirli aralıklarla haberlerde “Çocuğun üzerinde X dininin tanrısının sözleri bulundu.” şeklinde haberler görürsünüz. Bu kimi zaman İsa figürü olur, kimi zaman Arapça bazı sözler olur, kimi zamansa adını bile duymadığınız bir dinin, bir grubunun tapındığı bir şeyin işareti olabilir. aslında bu 3D dövme gibi görünen figürler, dünya nüfusunun %2’sini etkileyen ve dermatografisi olarak adlandırılan bir cilt rahatsızlığıdır. Dermatografisi olan kişilerin derisini kaşıdığınız zaman, 30 dakika civarında kaybolmayan kırmızı bir iz kalıyor (tıpkı alerji izleri gibi). Çok ciddi sorunlar yaratmadığı için, dermatografi olanlar tedavi peşinde pek koşmuyorlar ve bununla yaşamaya alışıyorlar.

6. Nadir güzellik işaretleri

Çoğu insan doğum lekelerini pek sevmez ve hor görür ve fırsat bulduğunda onlardan kurtulmaya çalışır. Ama güzel bir dansçı olan Cassandra , gözündeki doğum lekesinin kendisine kattığı gerçek doğal güzelliği gördü ve bugün de gelişmeye devam eden kariyerininttiği bir kariyeri beraberinde getirdi.

7. Waardenburg sendromu

Stef Sanjati, kalıtsal bir genetik mutasyon olan Waardenburg Sendromu hakkında bir video yayınladığında spot ışığa çıkan bir YouTuber sanılmıştı. Kişide sağırlık, alakasız göz rengi (mesela afrikali bebede mavi göz gibi ) ya da iki gözün farklı renkte olması, saçların erken beyazlaması, derinin renginin solması, görüş bozukluğu, dudak ve yüz yapısında ufak ‘farklılıklar’ gibi etkileri vardır.. Bu duruma sahip insanlar genellikle “buzlu mavisi” olarak tanımlanan parlak mavi gözlere sahipler.

8. Kedi gözü sendromu

Gözleri vahşi bir kedinin gözlerine benzeyen bu güzel çocuk, kedi gözü sendromu adı verilen nadir bir kromozomal bozukluğa sahiptir. Bu bozukluğu olan insanlar iris ve kulakları etkileyen çeşitli malformasyonlara sahiptir. Bu bozukluk kalıtsal değildir, ancak hamilelik boyunca yumurtanın oluşumu sırasında rastgele meydana gelir.

9. Olağanüstü uzun bacaklar

Sosyal medyada yüzbinlerce insanın kalbini kazanan bu güzel model Ia Ostergren , dünyanın en uzun bacaklarına sahip. Bacak uzunluğu 108 cm olan güzel modelin vücudunun geri kalanı ile bacakları arasında bir orantısızlık vardır. Ancak bu, orantısızlık güzel modeli yıldırmadı ve azimle çalışarak hiç durmadan bacaklarını ve vücudunu sevdi ve alanında gelişmeye devam ediyor.

10. Argyria

Bu bir Photoshop düzenlemesi örneğine benzeyebilir, ancak aslında nadir görülen bir Argyria vakasıdır . Paul Karason kötü bir dermatit vakasından muzdaripti ve durumunu tedavi etmek ve etkileri en aza indirmek için gümüş bileşikleri alıyordu. Bu bileşikler, melaninin yaptıklarını aydınlatırlar, ancak kişiyi bronzlaştırmak yerine cildini gümüşe çevirirler. Ne yazık ki, gümüş dağılmıyor ve bu da gümüşün, cildinin normal rengine  geri döndürülemez olduğu anlamına geliyor.

11. Sakalın güzelliğiDakota Cooke, normalde Dakota’da Bearded Lady olarak bilinen, 24 yaşında Los Angeles’ta yaşayan bir sanatçıdır. Hormonal dengesizliklere ve yüzdeki sakalların aşırı büyümesine neden olan hirsutizm adı verilen nadir bir hastalığa sahiptir. Dakota sakallarının asla yolunda durmasına izin vermedi, güzelliğini ve eşsiz görüntüsünü kabüllenip başarılı bir oyuncu oldu.

Bu fiziksel özelliklerden hangilerini sizi en çok şaşırttı? Lütfen yorumlar kısmında bize yazabilirmisiniz !

Facebook Yorumları
Gözat»  Bal Arısı Zehrinde Kanseri Engelleyen Müthiş Mucize

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

lidyabet giriş -

betitbet giriş