Kullandığımız modern teknoloji hakkında çok önemli bir bilgi ortaya çıktı. Müthiş Bilgi herkesin bu konuyu bilmeye hakkı olduğunu düşünerek, bu yazıyı sizinle paylaşmaya karar verdi.

Tom Cruise’nin Azınlık Raporu filmini hatırlıyor musunuz ? yerinin tespit edilmesini engelleyemiyordu çünkü gittiği her yer için retina taramaları merkezi bir veritabanına yerini geri gönderiyordu. Googleda da bununla ilgili benzer bir gelişme olduğu ortaya çıktı. Şirketin her yerde akıllı telefon kullanıcılarını takip ettiği tespit edildi. Bir haritadaki bir kişinin nerede olduğunu ve nerede olduğunu işaretlemek için kırmızı bir nokta kullanan bir programı var, bu program sayesinde gezdiğiniz yada bulunduğunuz yerleri tespit edip kayıt ediyor.


Eğer böyle bir şey olmaz deyip ikna olmadıysanız, kendinizi izlemenin bir yolu var. Sadece akıllı telefonunuzda kullandığınız Google hesabına bu bağlantıyı kullanarak giriş yapın. Geçerli ayın birinci günden beri bulunduğunuz her yerdeki kayıtları görebilirsiniz.
Daha da inanılmaz olanı, hangi gizlilik ayarlarını seçmiş olursanız olun, bilgileriniz hala Google tarafından bir yere toplanıp saklanıyor.
Eğer Google tarafından izlenmek istemiyorsanız size iyi bir haber, aşağıdaki prosedüre bağlı kalarak izlediğiniz alanı en aza indirebilirsiniz. Adımları izlemeniz yeterlidir. Bu bilgiyi arkadaşlarınızla, ailelerinizle ve tanıdığınız herkesle paylaşmayı unutmayın!
Google’ın izlemeyi nasıl devre dışı bırakabilir ve geçmişinizi silebilirsiniz?
Konum geçmişinizin hesabınızda etkin olup olmadığını kontrol etmek için Google Haritalar Konum Geçmişi sayfasına gidin ve Geçmiş ayarlarınıza erişmek için dişli şeklindeki simgeye tıklayın.
Hizmeti orada devre dışı bırakabilir veya etkinleştirebilirsiniz. Ancak, konum geçmişinizin devre dışı bırakılması geçmişinizi kaldırmaz.
Google Haritalar’ın son 30 gün boyunca depoladığı yerleri silmek isterseniz, önce Konum Geçmişi sayfasına geri dönün. Varsayılan zaman aralığı, o anki güne ait konum geçmişinizi gösterir, bu nedenle haritadaki herhangi bir parselde göremeyebilirsiniz. Geçmişinizi 30 güne kadar görüntülemek için sol taraftaki takvimin altındaki açılan menüyü kullanın.
Google Haritalar’ın konumunuzu izlediği bir süre seçerseniz, haritada bulunduğunuz tüm noktaları görürsünüz. Takvimin altında geçmişinizi, seçtiğiniz zaman aralığından silmeniz veya geçmişinizin tümünü sil seçeneği görürsünüz.

Facebook Yorumları
Gözat»  "Brainternet" İnsan Beyni İnternete Bağlandı (Beyinternet)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.