Son zamanlarda bilgisayarlardan ve teknolojiden kopamayan insanoğlu, bu cihazların yaydığı radyasyon ve bu tür zararların olduğu hurafelerini, dedikodularını da dikkate alarak bu zararları azaltmanın yolu olarak da kaktüs vb. bitkiler deniyor. Aslında sadece kaktüs değil başka bitkilerde  hatta bir fanus yada içinde su bulunan bir vazo da iyi bir radyasyon emicidir. Sizde ziyaret ettiğiniz arkadaşlarınızın evinde bilgisayar yada TV lerin hemen yanı başında kaktüsleri görmüşsünüzdür. Bu ney ? diye sorduğunuzda cevap olarak; kaktüs, radyasyonu emiyormuş diyorlar, nereden biliyorsun dediğimizde falanca söyledi, o da filancadan duymuş muş 🙂

Öncelikle şunu belirtelim günümüzde kullanılan monitörlerde veya TV lerde eskiden kullanılan KATOT tüpleri bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu cihazlardan yayılan radyasyon yok değil, ama eskiye nazaran çok çok düşük seviyede. Yapılan araştırmalarda bilgisayardan yayılan maksimum radyasyon seviyesinin bile insan sağlığını riske etmediği görülmüştür.

Elektro manyetik radyasyon sadece düz bir hat boyunca yayıldığından, hiçbir bilimsel kanıtı olmamasına rağmen eğer kaktüslerin radyasyonu emdiğini halen düşünüyorsanız, radyasyonu yayan cihazla aranıza koyduğunuzda sadece sizi radyasyondan koruma olasılığı olduğu gerçeğini de gözardı etmemenizi tavsiye ederiz.

Facebook Yorumları
Gözat»  Müthiş Mutfak Tüyoları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.