Kilitli Poşetle Çamaşır Deterjanı Taşıyın

Bir arkadaşınızın yazlık evine gitmeyi planlıyor ve oradayken çamaşır yıkamanız gerekebileceğini düşünüyorsunuz, gerekli olacağını tahmin ettiğiniz miktarda deterjanı kilitli bir poşete koyun ve istediğiniz zaman kullanın.

Kilitli Poşete Kirli Çamaşırlarınızı Koyun

Evden uzakta bir yere gittiğinizde, çocuğunuz açık renk giysisi üstüne çikolatalı dondurma dökünce hemen yıkarsanız leke daha kolay  leke çıkar. Çocuğun giysisini değiştirin kirli giysideki lekenin üzerine varsa leke temizleyici sıkın, yoksa suya batırın. Sonra, ıslak giysiyi eve dönünce yıkamak üzere kilitli poşete koyun.

Kilitli Poşetle Yolculukta Yol Tutmasını Önleyin

Yolculuk esnasında en son isteyeceğiniz şey çocuğunuzu yol tutmasıdır. Kilitli bir poşete pamuk koyun ve hem çocuğunuzun kendini daha iyi hissetmesini sağlayın, hem de araç içinin kirlenmesini önleyin. Pamuğun üstüne birkaç damla lavanta yağı damlatıp poşete öyle koyun. Yol tuttuğunda, çocuğunuz poşeti açıp koklar.

Serinlemek için birkaç ıslak el bezi götürün

Sıcak ve nemli bir günde uzun bir yolculuğa çıktığınızda, yanınıza kilitli poşet içinde limonlu suya batırılmış birkaç el bezi alın; böylece herkes ellerini ve yüzünü silip ferahlar.

Portatif su kabı olarak kullanın

Kurlarda uzun bir yürüyüşe çıktığınızda köpeğiniz de götürecek olursanız, yanınızda köpek için kilitli bir poşet içinde su taşıyın Suyu sırt çantanıza koyar, dinlenmek için durduğunuzda çıkarır, poşetin ağzını açar ve içinden köpeğe su içirip onu ferahlatırsınız.

Değerli Eşyalarınızın Islanmasını Önleyin ve Su yüzünde kalmasını Sağlayın

Kano veya bot devrildiğinde zararı yok, sadece ıslandım,” diye düşünürken aklınıza birden otomobil anahtarlarıyla cep telefonunuzun gölün dibini boyladığı gelince işler değişir. Böyle bir felaketi önlemek için değerli eşyalarınızı kilitli bir plastik poşete koyun. Bu, deniz kenarında eşyaların ıslanmaması için de alınabilecek yararlı bir önlemdir.

Gözat»  Brezilyalı Sanatçı Instagram Fotoğraflarına Karikatürler Ekledi
Kilitli Poşetin Banyoda Sıra Dışı Kullanımı
Makyaj Malzemelerini Düzenleyin

Kadınların birçoğunda fazladan makyaj malzemesi vardır. Düşüncesizce alınan farlar, pudralar ve allıklar makyaj çantalarını doldurur. Sorun şudur ki, bunlardan çok azı her gün kullanılan malzemelerdir. En çok kullandığınız makyaj malzemelerini kilitli bir poşete koyun, böylece, sabahları onları bulacağım diye malzemelerin içinde debelenmeyin.

Bir Banyo Yastığı Yapın

Köpük dolu sıcak su içinde, şampanya eşliğinde lüks bir banyo yapmak isterseniz, işte size banyo keyfinizi tamamlayıcı ucuz bir aksesuar. Suyun içinde otururken başınızı koymak için büyük bir kilitli plastik poşeti üfleyip şişirerek kendinize rahat bir banyo yastığı yapın.

Protezleri Temizleyin

Akşam yatmadan önce protez karışımını bir bardağa koyup protezleri içine koyacağınıza, diş temizleyiciyle kilitli bir poşete koyun. Ertesi gün temiz ve kullanmaya hazır olur.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.