Ana Sayfa Sağlık Ruh Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Arttıracak Müthiş Besinler

Ruh Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Arttıracak Müthiş Besinler

Yediğiniz yiyeceklerin ruh halinizi etkilediğini biliyor musunuz. Kızartmalar ve ağır yemekler yorgun ve şişkinlik hissi verecek ve sizi rahatsız edecek yemek türlerindendir çünkü bu tür gıdalar zihninizi ve vücudunuzu besleyen vitamin ve minerallerden yoksun yiyeceklerdendir. Ruh halinizi ve mutluluğunuzu katkısı olacak müthiş yiyecekleri denemeye ne dersiniz ?

İşte Ruh Sağlığınızı ve Mutluluğunuzu Arttıracak Müthiş Besinler:

1. Ceviz


Ceviz protein ile doludur, ceviz içerdiği omega-3 yağ asitleri sayesinde mutluluğu arttırır ve kalp hastalıklarını önler. Günde bir avuç ceviz kötü ruh halinden sizleri uzak tutar!

2. Hindistan Cevizi

Hindistan cevizi , içerdiği trigliseridleri sayesinde müthiş enerji üretir. Dolayısıyla, kendinizi yorgun hissediyorsanız , enerjiyi artırmak için Hindistan cevizi suyu veya Hindistan cevizi sütü deneyin .

3. Pancar


Pancar güzel bir renk olmasının yanı sıra duygu ve durum dengeleyicidir. Çünkü içerisinde çok miktarda magnezyum vardır. Ayrıca serotonin üreten (vücuttaki ruh hali, iştah ve uykuyu düzenleyen) betain adı verilen bir vitamini de içerirler. Peki pancarı nasıl tüketeceğim diyorsanız; Kırmızı Pancar salatası yapabilirsiniz, bunun için doğranmış veya rendelenmiş bir miktar kara pancar içerisine limon-sızma zeytinyağı eklenerek tüketilebilir. Ayrıca kırmızı pancardan, zayıflamak isteyenler ve detoks uygulamak isteyenler için kırmızı ayranda yapıp içebilirsiniz.

4. Zerdeçal


Zerdeçalte bulunan birincil bileşen curcumin, depresyonla mücadelede yardımcı olur ve anti-inflamatuar bir ajan olarak çalışır. İyi görünüyorsan iyi hissedeceksin…

5. Kabak Çekirdeği

Balkabağıı tohumları, serotonin üreten ve sakinleştirici olan amino asit triptofanı bulunduğundan dolayı kendinizi kötü hissettiğinizde veya bunaldığınızda faydalı olur .

6. Yeşil Çay


Yeşil çayın dişlerin sağlıklı olmasından kanserle savaşına, kalp sağlığı, romatizma, göz sağlığı gibi birçok faydası vardır.Yeşil çay içmek diyabetin ilerlemesini önler. Yeşil çay, kötü kolesterol değerini düşürür.Yeşil çay, cilt ve saç sağlığını korur.

Gözat»  Koronavirüs (corona virüsü) belirtileri nelerdir? Koronavirüs belirtileri ve korunma yolları nedir?

7. Avokado


Avokado kaygıları azaltacak sağlıklı yağlar içerir .

8. Bezelye


Bezelye demir doludur. Demir, yorgunluğa karşı savaşır ve mutluluk duygularını arttırır. Bir öğünde bezelye kullanmak için sofistike yöntemlerden bazılarını deneyebilirsiniz.

9. Keten tohumları


Keten tohumlarının kan basıncını düşürür, kolestrolü iyileştirir ve ruh halinizi düzeltmek/dengelemek gibi çeşitli sağlık yararları vardır . Omega-3 yağ asitleri açısından zengindirler ve bu da keten tohumunu balığa alternatif bir yiyecek yapmaktadır.

Bu süper gıdalardan bazılarını diyetinize ekleyin, ruh halinizi olumlu yönde etkilediğini mutlaka göreceksiniz.

Facebook Yorumları

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

lidyabet giriş -

betitbet giriş