Süpermarket Zinciri İnsansız Araçlarla Teslimatlara Başladığını Açıkladı 😲

ABD’de süpermarket zinciri olan Kroger Co (KR.N) Salı günü yaptığı açıklamada, Nuro isimli insansız araçla Arizona/Scottsdale alışveriş yapan insanlara insansız otonom araçları kullanarak teslimat yapmaya başladığını açıkladı..

Teslimat hizmeti, Scottsdale’de şu anda pilot bölge olarak uygulamada ve Nuro’nun özel bir insansız aracı olan R1 kullanılıyor.

R1, kara yollarını kullanıyor ve şoförü yok ve sadece malzeme taşımak için kullanılıyor.

Nuro İnsansız Araba
Nuro İnsansız Araba

Kroger’in Nuro ile yaptığı anlaşma ile, ABD’nin market dağıtım pazarındaki yoğun rekabeti daha da yoğunlaştıracak cinsten, zira tüketici harcamalarında süpermarket zincirleri, pastanın büyük kısmını oluşturuyor.

Peers Walmart Inc (WMT.N) ve Amazon.com Inc (AMZN.O) gibi şirketler büyük yatırımlar yapıp teslimat sürelerini kısaltmak için buna benzer çalışmlara üzerinde yoğun mesai ve para harcıyorlar.

Walmart, Ford Motor Co (F.N) ve teslimat hizmeti Postmates Inc geçtiğimiz ay Walmart müşterilerine yiyecek ve diğer malları teslim etmek için bir şirketle işbirliği yapacaklarını ve bir gün insansız otonom araç kullanabileceklerini de söylemişti.

Kroger, şimdilik 5,95 $ ‘a kadar olan alışverişlerde aynı gün veya bir sonraki gün teslimatları yapıyor.

Facebook Yorumları
Gözat»  Dünyanın İlk Güneş Panelli Yolu Fiyaskoyla Sonuçlandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.