tesla model 3 kaza yapti

Tesla’nın Autopilot modu güvenilirliğinin tartışmalara konu olduğu her kes tarafından biliniyor. Autopilot modu aktifken yaşanan kazalar, bu tartışmaları daha da alevlendiriyor. Tartışmaların odağında şimdi Tesla’nın Model 3 aracının Autopilot moddayken bir polis aracına arkadan çarpması sonucu meydana gelen kaza var.

7 Aralık Cumartesi günü, sabah erken saatlerde bir Tesla Model 3, Norwalk (ABD) şehrinde Interstate 95 bölgesinde bir polis aracı ile beraber başka bir araca daha çarptı. Model 3’ün Autopilot modu, polis aracına arkadan çarpmadan önce aktifti ve daha sonrasında bir araca daha çarptı.

TESLA MODEL 3  OTO PİLOT KAZASI NASIL OLDU ?

Tesla Model 3’ün sahibi, kazadan önce aracın arkasında bulunan köpeğini kontrol etmek için Autopilot’u aktif ettiğini söyledi. Ancak ajansın Facebook sayfasında yazdığı üzere, aracınızın yetenekleri ne olursa olsun, sürekli olarak dikkatinizin yolda olması gerekiyor ve her ne kadar bazı araçların sınırlı otonom yetenekleri olsa da, henüz yollarda bulunan hiçbir tam otonom veya kendini süren araç yok. Bu uyarı, Tesla’nın Autopilot konusunda kendi tutumu ile de paralellik gösteriyor ve firma, Autopilot aktifken de dikkatinizin yolda olması gerektiğini sık sık hatırlatıyor.

Bu kazada ciddi yaralanan kimse yok ama Tesla sürücüsü Dikkatsiz Kullanım ve Tehlikeye Atma cezalarını yemiş durumda. ABD’nin Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu da Autopilot özelliği yüzünden gerçekleşen kazaları incelemeye devam ederken, otonom araçlar henüz 100% kullanıma hazır olmadıklarını kullanıcılara gösteriyor.

Facebook Yorumları
Gözat»  Unutulmaz Sahnelerin Efektli ve Effektsiz Karşılaştırması 😲🤨

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.