Ülkemiz ve dünya genelinde havacılık sektörü hızla gelişiyor. Yolcu ve kargo hizmeti veren hava yolu şirketleri bizlere zaman tasarrufu sağlıyor. Güvenilir ve kaliteli hizmet vermesinden dolayı en çok tercih edilen ulaşım araçlarının başında uçaklar var. Bununla beraber yüksek fiyatlı uçak biletlerinden şikayet ediliyor. Peki ucuz bilet almanın yolları nelerdir maddeler halinde sıralayalım.

1-) Önceden Rezervasyon Yapmak
Seyahat edeceğiniz tarih belli ise önceden uçak bileti almanız size faydalı olur. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey ne kadar erken o kadar ucuz bilet diye düşünmeyin. 2 ay ileri tarihe aldığınız bilet fiyatı 1 hafta sonrasına aldığınız biletten daha pahalı olabilir. bunun sebebi şirketlerin belli bir tarihten sonra olan bilet fiyatlarını sabit yapmalarıdır. Bir gün öncesi ve bir gün sonrası bilet fiyatlarını karşılaştırın. eğer fiyat aynı ise bekleyip gideceğiniz günün biletlerini kontrol ederek daha uygun fiyata alabilirsiniz.

2-) Çok seyahat eden biriyseniz şirketlerin yolcularına tahsis ettiği özel kredi kartlarını kullanabilirsiniz. Bu kartların avantajı kontuvar sırasında, bekleme salonunda sizlere ayrıcalık tanınmasını sağlar. Uçuşta ekonomi sınıfı bilet almış olsanız dahi business uçma imkanınız olabilir. Bu kartlarda biriken puanlar ile bedava uçak bileti alabilirsiniz.

3-) Gideceğiniz yerdeki hava limanlarını ve uçuş yapan firmaları belirleyin. İki liman bulunan illerde fiyat karşılaştırması yapın.

4-) Biletleri satış ofisi yerine internet üzerinden alın. İnternette ucuz bilet alma ihtimaliniz daha yüksek. İnternetten bilet alırken dikkat etmeniz gereken en önemli husus arama yaptıktan sonra site uzantısı ve çerezleri temizlemek olsun. İkinci defa giriş yaptığınız internet sitesinde 5 dk önce baktığınız bileti daha pahalı bir fiyata göreceksiniz. Aynı bileti baaşka bir cihazdan kontrol ederseniz sizinkinden farklı fiyat olduğunu görebilirsiniz. Panik yapıp biletler pahalanıyor diye hemen almayın. Başka bir cihazdan veya internet uzantılarını temizleyerek bileti uygun fiyata alabilirsiniz.

Gözat»  Farklı Milletlerden İnsanlar 100 Yıl Önce Nasıl Görünüyordu?

5-) Firma kampanyalarını takip etmek. Bazı firmalar reklam amaçlı 6-8 koltuğu 20 tl 30 tl gibi çok ucuz fiyatlardan veriyor. Bu kampanyaları takip ederek uygun bilet alabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu buraya yazınız !
Lütfen isminizi buraya giriniz.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.